
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 2.1 W |
| Max Collector Current | 1 A |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 400 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 700 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 400 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 9 V |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 4610
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12038
Ext.Price$0.12038
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12038 | $0.12038 |
| 10 | $0.10771 | $1.07710 |
| 50 | $0.09638 | $4.81900 |
| 100 | $0.08906 | $8.90600 |
| 500 | $0.08230 | $41.15000 |
| 1000 | $0.07605 | $76.05000 |
| 3000 | $0.07077 | $212.31000 |
| 5000 | $0.06586 | $329.30000 |
